Vianočný koncert

V piatok 18.12.2015 si návštevníci mohli na Hlavnom námestí vychutnať veľkolepý vianočný koncert. Okrem súboru skladieb, ktoré dokonale navodili sviatočnú atmosféru na pódiu zazneli aj piesne populárnej speváčky Kataríny Knechtovej. 
Na podujatí zorganizovanom Mestským kultúrnym strediskom vystúpili najväčšie talenty z miestnych škôl. Zo Základnej školy na ulici Československej armády sa predstavil spevácky súbor Zvonky.
Pódium neskôr obsadili žiaci Základnej školy na Severnej ulici. Známe vianočné skladby spievalo až 70 detských hlasov. Publiku sa predstavila aj talentovaná speváčka Ruth Borovská, študentka Gymnázia Štefana Moysesa. Program pripravili aj žiaci Cirkevnej školy Blahoslavenej Sáry Salkaházy.
Dobrou voľbou bola aj návšteva vianočných stánkov, kde si návštevníci mohli vychutnať punč, varené víno na zohriatie a tak isto aj chutné pečené jedlá. V stánku Základnej školy na Severnej ulici sa predávali vlastnoručne vyrobené ozdoby, ale napríklad aj tradičný ondrejovský cukor. Vianočnú burzu pripravilo aj Gymnázium Štefana Moysesa a tiež Stredná odborná škola.
Vianočný koncert obohatili svojimi anjelskými hlasmi členovia gospelovej skupiny GODs. Vokálne zoskupenie sa predstavilo americkou gospelovou hudbou.
Na koncerte zazneli melódie skladieb obľúbenej prešovskej hudobníčky Kataríny Knechtovej, ktorá do Moldavy zavítala po prvý krát a potešila tým veľký okruh návštevníkov.