Koncert- Deň študentstva

V predvečer 17. novembra na Hlavnom námestí zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko koncert pri príležitosti Dňa študentstva. Podujatie pod záštitou primátora mesta bolo pripomienkou 26. výročia začiatku nežnej revolúcie.
17. november 1989. Tento dátum sa vryl aj do pamäte Moldavčanov, keď na Hlavnom námestí všetci spoločne štrngali kľúčmi za slobodu a za pád komunizmu v Československu. Dnes je 17. november štátnym sviatkom a v kalendári ho poznáme pod názvom Deň boja za slobodu a demokraciu. Na koncerte pri tejto príležitosti sa o zábavu postarala aj dievčenská akustická kapela Mixtape.
Udalosti 17. novembra 1989 priblížila videoprojekcia a počas púšťania lampiónov šťastia sa ozývali skladby, ktoré vyjadrovali pocity revolučného zhromaždenia. Námestím zneli piesne Ivana Hoffmana, Karla Kryla či Marty Kubišovej. Podujatie patrilo všetkým – tým, ktorí sa osobne zúčastnili na zhromaždeniach, ale aj mladej generácii, ktorá sa o historickom medzníku dozvedá z rozprávania svojich rodičov.
Súčasťou úspešného programu bolo aj vystúpenie kapely Bon Jovi Revival. Vrcholom podujatia pri príležitosti Dňa študentstva bol koncert hudobnej skupiny Peter Bič Projekt, ktorý na Hlavné námestie prilákalo mnoho spokojných návštevníkov.