Festival vín a vinobrania+súťaž vo výrobe klobás 6.10.2018

Vynikajúca nálada sprevádzala sobotňajší Festival vín a vinobrania súťaž vo výrobe klobás. Tentoraz si chcelo získať sympatie poroty až 10 zapojených tímov, z ktorých sa mnohé snažili získať aj priazeň voličov.

Výroba klobás je v Moldave a okolí tradičnou činnosťou. Súťaž z dielne Mestského kultúrneho strediska si získala popularitu nielen vďaka chutným a čerstvým mäsovým výrobkom, ale aj kvôli nadmieru súťaživej atmosfére, ktorá ju každoročne sprevádza. Vo všetkých družstvách sú úlohy jasne rozdelené – jeden melie, druhý ochucuje a tretí plní. Tak to bolo aj počas tohtoročného festivalu Vín a vinobrania spojeného so súťažou vo výrobe klobás v areáli amfiteátra. Na podujatí sa zúčastnili rôzne inštitúcie, kolektívy kamarátov a známych, ale aj viacerí kandidáti v komunálnych voľbách. Počas podujatia hrala kapela Túlélő zenekar.

Všetkým išlo o jedno: vyrobiť chutné klobásky s čo najlepším ohodnotením odbornej poroty.

K svojim stánkom však tímy lákali návštevníkov aj inými dobrotami.

Pred očakávaným vyhodnotením súťaže sa o dobrú náladu postaral ľudový rozprávač s typickým nárečím Jožko-Jožka. Do svojich vtipných príbehov a niekedy aj uštipačných poznámok zapojil publikum, ale aj samotného primátora mesta Slavomíra Borovského, čím u publika vyvolal výbornú náladu. Humorné chvíle sprevádzali aj odovzdávanie ďakovných listov a diplomov. Žartovné poznámky totiž Jožko-Jožka uštedril azda všetkým oceneným,  ktorí postupne prichádzali na pódium.

Víťazným družstvom sa stal tím Rady rodičov pri Materskej škole Veselá zebra na Severnej ulici.

Hlavnú úlohu na festivale zohrávala klobása a samozrejme chutné vínko, ktoré ponúkali naši domáci výrobcovia. V závere podujatia sa o dobrú náladu postarala zábavná skupina Bravo.